Choć spekulowano od dawna, według nieoficjalnych informacji uruchomiona zostanie wkrótce polska wersja platformy (Amazon.pl). Wg. informacji Gazety Wyborczej wynika, iż Amazon uruchomi polski serwis po zakończeniu rozmów z Pocztą Polska.

Amazon.pl?

Może nie każdy zapoznał się jeszcze z największą platformą sprzedaży na świecie, ale dla branży auto części najistotniejszą funkcjonalnością jej jest możliwość dobierania części przez klienta po wybraniu marki, modelu, typu pojazdu.

Allegro stara się dorównać w tej kwestii dodając dane z katalogu TecDoc, ale wciąż nie jest dostępna możliwość wyszukiwania po typie auta. Należy sobie jednak zdać sprawę, iż m.in. przez to prowizje od sprzedanych towarów jest większa (jak wiadomo TecAlliance pobiera % od marży).

Na chwilę obecną na Amazon’ie części sprzedają duzi gracze zza zachodniej granicy – ATP Autoteile, Autodoc, Profiteile, Lott Autoteile, KFZTeile – którzy od dawna sprzedawali na niemieckim Ebay’u więc nie powinien dziwić fakt, iż są na drugiej dużej platformie.
Ceny sprzedawanych części przez te sklepy są o dziwo tańsze na eBay’u niż na Amazonie, ale co ciekawe kilka z popularnych niegdyś niemieckich sklepów nie prowadzi już sprzedaży na niemieckiej platformie aukcyjnej.

Bez wątpienia Amazon przyczyni się do osłabienia pozycji Allegro w e-commerce, a wchodząc na nasz rynek w przeciwieństwie do eBay’a będzie do tego przygotowany.

Co polecacie?

My dopiero ruszamy ze sprzedażą części na niemieckim Ebay’u, ale równolegle szukamy rozwiązania pod możliwość sprzedaży na Amazon. Jeśli macie jakieś sprawdzone narzędzia to liczymy na komentarz.